İyilik Temalı Kısa Film Galası Yapıldı

İyilik Temalı kısa film yarışması galası yapıldı.

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
16 Mart 2021 Salı 15:42
249 Okunma
İyilik Temalı Kısa Film Galası Yapıldı

Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği ve Türkçe Tişört sponsorluğunda ulusal çapta düzenlenen "iyilik" temalı kısa film yarışmagalası yapıldı.

Dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Sinema’nın insanlığın hayatına girdiği andan itibaren hem bireysel hem de toplumsal olarak etkisi ve önemi tartışılmaz konulardandır.

Millet olarak her ne kadar kaliteli film üretimi konusunda yeterli beceriyi ortaya koyamasak da sinema filmleri hayatımızın bir parçasıdır.

Sevdiğimiz film oyuncuları aynı zamanda birçoğumuzun hayatlarında da başrol olmakta, bizlere rol model olmaktadır. 

Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği işte bu gerçeklikten yola çıkarak özellikle geleceğimiz olan gençleri bu sanat üzerinden “İyilik Teması” üzerinden bir çalışmaya davet ederek yarışma düzenlemiştir. Yine bir Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği projelerinden olan Türkçe Tişört’ün sponsorluğunda düzenlenen yarışmaya Türkiye genelinden 85 film katılmıştır. 

Fehmi Demirbağ, Onur Yenidünya, Ayhan Özen, Emin Olcay, Arzu Oduncu'nun yer aldığı juri, yarışmanın birinciliğini KAR isimli filmle H.UMUT ŞAHİN'e ikinciliğini İLK ADIM isimli filmle yönetmen ROMAISSAE KANJAA 'ya, yarışmanın üçüncülüğünü ise AYAKKABI isimli filmiyle kazanan BARIŞ YALCA’ya kazanmışlardır. Dereceye giren yarışmacılara ödül olarak para verilmiştir. 

Ayrıca yarımada mansiyon kazanan eserler;  Mansiyon -1 Yaren Turgut Kanal, Mansiyon 2- Kayıp Mansur Coşkun Mansiyon -3 Mahallenin en güzel Abisi Enes Balıkçı’ya da ödül olarak 1.000’er TL verilmiştir. 

Ödül töreninde konuşan dernek yönetim kurulu başkanı Fehmi Kaynar; “Dernek olarak Erdemli Gençlik yetişsin diye kültür sanat çalışmalarına destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Ödül alan filmleri Ortak Akıl Web Tv’ den izleyebilirsiniz. 

Haber Merkezi

Son Güncelleme: 18.08.2021 18:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol