İyilik Temalı Hikaye Yarışması Sonuçlandı

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
31 Mart 2021 Çarşamba 13:09
123 Okunma
İyilik Temalı Hikaye Yarışması Sonuçlandı

İYİLİK TEMALI HİKAYE YARIŞMASI SONUÇLANDI

Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği ve Türkçe Tişört markası olarak 2020-2021 yılını İYİLİK YILI ilan etmişti. Bu çerçevede gençler arasında değişik etkinliklerle İYİLİK TEMALI yarışmalar düzenledi. Bu yarışmalardan KISA FİLM YARIŞMASI yakın zamanda sonuçlanarak kazananlara ödülleri düzenlenen bir galayla teslim edildi. 

"İyi ki iyilik var, iyi ki iyiler var" derneğin mottolarından. Dünyanın barışa, kardeşliğe, adalete, eşitliğe olan ihtiyacını ancak "İyilik" ile gerçekleştirebiliriz diye konuşan dernek yetkilileri ayrıca bu konuda gençliğe büyük bir önem de vermekteler. 

"Gençlik varsa, gelecek var" düsturuyla faaliyetlerini sürdüren dernek özellikle sanatsal çalışmalara ayrı bir önem veriyor. Resim, hikaye ve karikatür sanatlarıyla da ayrıca topluma iyilik kavramını hatırlatmak için gençler arası yarışmalar düzenledi.
Çok sayıda katılımcının iştirak ettiği yarışma nihayet jürinin gelen eserleri oylamasıyla neticelendi. 
10 Nisan'da dernek merkezinde yapılacak törenle de başarılı bulunan eserler ödüllendirilecekler. 

Yarışmada jüri olarak Prof. Dr. Ali Fuat Arıcı, Amine Ateş Kabaktepe, Funda Akbulut, Adnan Güneş ve Fehmi Demirbağ yer almışlardır. 

Yarışmada 1. olan eser 3000 TL, 2. olan eser 2000 TL, 3. olan eser de 1000 TL ile ödüllendirilecektir. Mansiyon alan 3 ayrı eser ise 500'er TL ile ödüllendirileceklerdir. 

HİKAYE YARIŞMASINI KAZANANLAR:
1. Buğrahan Zeki Kadak 
2. Hatice Günel 
3. Zehra Demiralp

Mansiyonlar:
Yeşim Aslantürk
Sümeyye Çıkmaz


Haber Merkezi

Son Güncelleme: 31.03.2021 14:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol