Bazı insanları iyilik yapar değil, iyiliği adeta  giymiş olarak vasıflandırsam abartmamış olurum adeta iyi olmak olmuş bir güzel adam. 
iyilik haberleri yazımın bugün ki esas adamını herkes tanısın istedim  Mehmet Ulum 'u 
Kimin derdi var koşar ,kimin yaşam koçluğuna ruhen ihtiyacı var hisseder arar fazla kötülük yaygınlaştı şu dönemde ama bence iyi insanları çok çok anlatmalı ve yaptıklarını deşifre etmeliyiz diye düşünüyorum. 
İşte bol bol etiket  yapacağım biridir Mehmet Ulum, iyiliği karşılıklı beklenti içinde yapmak ticarete girer karşılıksız yapmakta iyilik ..
Sen  ne iyi ne güzel bir adamsın Mehmet Ulum .
Bazen hiç uzatılmaz cümleler . İyilik noktayı koyar bütün çaresiz cümlelere . Hayır sever vatandaşları tek tek ziyaret eder onların kalbine dokunur bağışlarıyla aldığı gıda ürünlerini  emeğini vaktini  sevgisiyle  kolilere dizdikten sonra  muhtacı olan ailelere teslim eden iyiliğin adresi oldu tek başına  Mehmet Ulum’un başlatmış olduğu yardım seferberliği  örnek olsun herkese . İyiliğin başkenti olsn bu güzel adam şöyle ifade ediyor kalbinin niyetini;
“Adıyaman’da yaşayan bir birey olarak bireysel olarak başlatmış olduğum yardım kampanyasına Türkiye’nin birçok ilinden destek gelmekte. Bu yardımları yapmadan önce ailelerin maddi durumlarını tespit ediyorum. Daha sonrasında ailelerin durumlarına göre onlara yardımları ulaştırmaktayım. Bu yardımların hazırlanma aşamasında ise hayır sever vatandaşlarımız öncü olmaktalar. İlk günden bu yana yaptığım her yardımın ailelere ulaşması için seferber olan vatandaşlarımıza minnettarım. Hayır sever vatandaşlarımızın yardımlarıyla bugün bu yardımlar yapılmakta. Yapmış olduğum çalışmaları sosyal medya üzerinden gören hayırsever vatandaşlarımız bana ulaşarak bu yardımların sağlanması için katkıda bulunuyorlar. Bende bana gelen bu yardımlarla gıda paketlerini oluşturuyorum. Aile fertlerimle birlikte bu paketlerin hazırlanması günlerimizi alsa bile bizler daha sonra bu mutluluğu yaşamış oluyoruz. Ayrıca uzun yıllardan bu yana başlatmış olduğum bu yardım seferberliğinde gördüğüm bazı manzaralar karşısında oldukça mağdur insanlara denk geldim. Bazı insanlar gördüm ki, evlerinde yemek yapacakları malzemeler yoktu. Kimi ailelerin ise çocuklarına alacakları bez ve mamaların olmadığına şahit oldum. Rabbime şükürler olsun ki, yardım yaptığımız ailelerin sayısında her geçen gün artış yaşanıyor. Bunun nedeni hayır sever vatandaşlarımızın yaptığı yardımlarla alakalıdır. İnşallah rabbim bizlere bu görevi daim kılar.  

Böyle iyi insanları tüm insanlığın örnek alması umudu ile...
Aldığınız dua sizi bırakır gideceğiniz yere  .
Mehmet Ulum , gittiğin her yeri güzelleştiren adam Allah bana ve insanlara kattığın iyilikler için  senden razı olsun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol