ESSELAMÜALEYKÜM VERAHMATULLAHİ VEBEREKATÜH;

Değerli dostlar, 
Çok kıymetli gençler.

"İYİLİK YAP İYİLİK BUL
KİM KAZANMIŞ KÖTÜLÜKTEN"

Saygı değer dost, arkadaş, akran ve kardeşlerim.
Mensubiyeti ile onurlanıp gururlandığımız ASİL TÜRK MİLLETİ ve Yüce İslâm Dinimize İman  ederek ŞEREFLENİP  Müslüman, Mümin olduğumuz Yüce Rabbimiz Kul ve Alemlerin Efendisi Hz. Muhammed Mustafa (sav) ya Ümmet olmanın mutluluğu ve kıvancını bahş eden yüce Rabbimize HAMD ve SENA ederek sizleri saygı ve muhabbetlerimiz ile selamlıyoruz.

Yüce ALLAH'ın indirmiş olduğu KİTABİ ve HAKK DİNLERİN  en büyüğü ve en sonu İSLÂM DİNİ'miz ve onun Peygamberi Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) İslâm Dinini ve kendisini anlatıp tarif ederken özellikle İslam Dinini GÜZEL AHLAK, ve GÜZEL AHLAKIN tamamlayıcısı olarak insanlığa Va'z ve tebliğ etmiştir. Cahiliye devrinde insanlık son derecede vahşi fütursuz zalim ve acımasızdı. İnsanlarda zenginler söz sahibi fakirler köle hatta kadınlar ise sadece cinsel arzularını tatmini için bir araç durumunda idiler. 
İSLÂM ile birlikte Kadınlar insan olarak haklarına kavuşup diri diri gömülmekten özellikle kız çucukları kurtuldular.
İslam öncesinde dahi mensup olduğumuz Asil Türk Milleti diğer Milletler gibi vahşi ve kötülük sever bir Millet değildi. 
Asil Türk Milleti Tarih boyunca, 
"İYİLİK EDEN İYİLİK BULUR "
"İYİLİK YAP DENİZE AT, BALIK BİLMEZSE HALİK BİLİR."
Düstur ve felsefesine uygun gelenek, görenek ve töre anlayışı ile hareket etmiş. İnanç ve ırkına bakmadan mazlumların elinden tutmuştur.Bu asaletine ilaveten Müslüman ahlaki ile de İyi komşuluk ilişkisi,  paylaşımcı, kanaatkâr ve Vefakâr Kardeşlik anlayışına sahip bir MEDENİYYET'ni temsilcisi olarak ÂLEME NİZAM vererek İ'LAYI KELİMATULLAH davasını kıtadan kıtaya aktarmıştır.
Türk'ün evladı her zaman ve her şartlarda Düşkün ve mazlumların yanında yer alarak onları zalimlerin zulmünden kurtarıp kendi inançlarını yaşamaları için imkan sağlamış baskı dahi yapmamıştır. Kazanmış olduğu hayatî malzemeleri hiç düşünmeden 
"VEREN EL ALAN ELDEN ÜSTÜNDÜR" ilkesine şartsız uyarak karşılıksız ve maddi menfaatsiz paylaşmıştır. Hatta "KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR." Hadisini özümsemiş günümüzde de şahit olduğumuz üzre tüm savaş mağdurlarına yaptığı gibi onları en azından iman kardeşi oldukları için Kardeş diyerek bağrına basmıştır. "MÜ'MİNLER KARDEŞTİR." Hadisini insanlık içinde en iyi bilip uygulayan bir millet varsa o da,
"ASİL TÜRK MİLLETİ"mizdir.
" KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR." Türk Milleti Tarih boyunca  feth ettiği ülkeler ve onların tebaları ile efendi, köle ilişkisi ile değil onlarla kapı bir komşu olarak yaşamaya önem vermişlerdir. "KOMŞUDA PİŞER BİZE DE DÜŞER." mantığı ile komşuluk, kardeşlik, paylaşımcılık ve Birlik beraberlikten yana olmuşlardır. "BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR."
BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR."
"NEREDE BİRLİK ORADA DİRLİK."
"YALNIZ TAŞ DUVAR OLMAZ."
"SÜRÜDEN AYRILANI KURT KAPAR."
"TEK KANATLI KUŞ UÇMAZ." 
gibi kendi Milleti ve Kültürünün söz ve deyimlerin de olduğu gibi İnanmış olduğu Dinimizde bunları kuvvetle emr ediyor.
Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) Bir hadisi şerifinde "CEBRAİL as. BANA KOMŞUYU ÖYLE TAVSİYE ETTİ Kİ, KOMŞUYU KOMŞUYA MİRASCI KILACAK SANDIM." buyuruyor. 
Değerli dostlar, saygı değer genç kardeşlerimize tavsiye ve önerimiz olarak
"MÜSLÜMANIN MÜSLÜMANA TEBESSÜMÜ TASADDUKTANDIR." hadisi şerifi gereğince birbirlerine hoş görülü ve  güler yüzlü olmalarıdır. Yolda bulunan bir taşı alıp kenara koymakta bir sadaka ve iyiliktir.
Yaşadığımız, ortam, çevre ve Ülkemize en büyük hizmet ve iyilik, KOMŞUKÇLARIMIZ  ve birlikte yaşadığımız diğer Milletler, diğer canlılar ve çevremize saygılı olmaktan geçer.
Vel hasılı Kelâm, Büyük mutasavvıf ozanımız,
Yunus Emre'nin buyurduğu gibi,
"GER GAHIRMAK OLAYDI,
MUHAMMED'DE GAHIRDI,
BU GAHIRMAK SENDE VAR, 
SEN DERVİŞ OLAMAZSIN."
(Eger kızmak alınmak olsaydı, Muhammed'de kızar küserdi, Bu kızmak küsmek sende var, Sen derviş ilim gören talebe olamazsın)
buyuruyor. ASİL MİLLETİMİZ, GÜÇLÜ DEVLETİMİZ, KADİM DEVLETİMİZ, KAHRAMAN ORDUMUZ, CENNET VATAMIMIZ, ŞANLI BAYRAĞIMIZ ve KUTSAL EZANIMIZ için.
"BİRLİKTE HAYR AYRILIKTA AZAP VARDIR." Vesselam. Ahmet Selim ARSLAN Bayrampaşa Tokatlılar BAYTOKDER Dernek Başkanı. Vesselam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol