Sokakta Yaşayan İnsanlara yardım

Ortak Akıl ve Dayanışma derneği üyelerinden oluşan ekipler, her cuma sokaklarda yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor.

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
16 Mart 2021 Salı 12:08
273 Okunma
Sokakta Yaşayan İnsanlara yardım

Özellikle Türkiye gerçeğinde bir depreme bakar her şey; İstanbul’un yarısı 30 saniyede evsiz kalabilir.

Kimse kendini güvende sanmasın.  Ya da hayatın değişik cilveleri insanı en onulmaz durumlarda bırakabilir. Empati değil midir insanı insan yapan; kendini karşındakinin yerine koymak?

Merhamet, acıma hissi değil midir insanı insan yapan. Şehirleşme ile, modernite ile ne çok değerimizi kaybettiğimizin farkındayız aslında.

Önemli olan harekete geçmek!

Duyuru yapmadan, kimsesiz insanlarımızı rencide etmeden insani yardım çalışmalarına devam eden Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu başkan yardımcısı Murat Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“Düşmez kalkmaz bir Allah” der ecdadımız. Bizi büyük millet yapanda yardımlaşma ve paylaşma duygumuzdur. Elimizden geldiğince sıkıntı çeken, sokaklarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veren insanlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bananeci olamayız” dedi.

Derneğin prensibi yardım ulaştırdıkları insanları afişe etmemek. İyiliğin en güzeli gizli olanıdır düsturu derneğin ilkelerinden.

Haber Merkezi..

Son Güncelleme: 18.08.2021 18:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol