Öğrencilerden güzel hareket

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
03 Mayıs 2021 Pazartesi 17:09
153 Okunma
Öğrencilerden güzel hareket


Sinop'ta, ihtiyaç sahiplerinin iftar sevinçlerine ortak olmak amacıyla hayata geçirilen çalışmayla, gönüllü öğrenciler ramazan ayında yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşları ziyaret ederek, iftarlık yemek ulaştırıyor.

Her gün ortalama 7 aileyi ziyaret eden öğrenciler, gittikleri evlerde vatandaşlarla sohbet ederek sıkıntılarını dinleyip, ziyaret ettikleri kişilerin hüzün ve mutluluklarına ortak oluyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda kalan öğrenciler yurtta pişirilen yemekleri gönüllü olarak bisikletleriyle ihtiyaç sahibi kişilere taşıyor.
Sinop Üniversitesinde bazı bölümlerde yüz yüze eğitimin devam ettiğini, yurtlarda kalan öğrencilerin de son dönemlerde birçok sosyal sorumluluk projesi içinde gönüllü olarak yer aldıklarını belirtelim.

Öğrencilerin ramazan ayı olması dolayısıyla ihtiyaç sahibi kişileri de unutmadıklarını dolayısyla "Öğrenci arkadaşlarımız yemekhanelerimizde çıkan yemekleri her gün ihtiyaç sahibi insanlarla buluşturuyorlar." 
Öğrencilerin yemek yanında hazırlanan yardım kolilerini de yaşlı ve yalnız yaşayan kişilere ulaştırmaktalar.
Ramazan ayında böyle anlamlı bir çalışma yapan öğrenci kardeşlerimiz farkındalık oluşturmaktadırlar.

Gönüllü olarak yaptığımız bu işi çok seviyoruz. Teyzelerimiz, amcalarımızın mutlu olduklarını görmek bizi de mutlu ediyor. Onların dualarında yer almak bizim için çok önemli. Çünkü ziyaretlerimizde bizlere sık sık dua ediyorlar. Pandemi olduğu için açıkçası fazla temas kuramasak da bizler de elimizden geldiğince yanlarında kalmaya çalışıyoruz. Mutluluklarına ve hüzünlerine ortak oluyoruz." diye konuşan öğrencilerimiz gençlik hakkında bizleri umutlandırdılar. 


Haber Merkezi

Son Güncelleme: 30.06.2021 16:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol