İÇİNDEKİ MÜŞRİĞİ ÖLDÜR!

İnsanoğlunun tarih boyunca düştüğü en büyük hatalardan ATALAR DİNİ İNANCI nedir?  Şirk, ( Allah'a ortak koşma, yaşam amacını Allah'ın dışında/ Allah ile beraber başka bir nesneye bağlama)  Mekke'nin taştan putları ile mi ilgiliydi acaba sadece? 

Bazıları futbol denen putu o denli özümsemiş ki bu putun boş ve yararsız bir şey olduğunu söylediğimizde garipsiyorlar. Onları da anlamak lazım. Çünkü hayatlarının başından beri Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş isimli hayali sevgililer ( ya da tanrılar?)  ile birlikteydiler. Onlarsız bir hayat düşünemiyorlar adeta.  Şeref meselesi haline getirmişler. Kendinize gelin kendinize. Ahirette Milan'ın efsane kadrosunu, Fenerbahçe'nin ilk 11'ini, Galatasaray'ın kaç kupası olduğunu ya da Beşiktaş'ın kaç maçına gittiğinizi sormayacaklar. Herkesin günahı kendisine, eyvallah da, İslam'ın son kalesi denilen Türkiye'de böyle saçmalıklara şahit olmak beni üzüyor artık. Anladık bir şeylerin uğrunda ölmek istiyorsunuz ve bazılarının lâteşbih "mabed" dedikleri stadyumlarda sesiniz kısılana kadar anlamsızca bağırmayı çok seviyorsunuz da uğrunda öleceğiniz daha şerefli, daha güzel, daha yüce bir yaşama amacı bulmanız daha iyi olmaz mıydı sahiden? Uğrunda ölünecek tek dava Allah'ın davasıdır. Ve tek kutsal mabed de içinde Allah'ın adının anıldığı mabedlerdir. 

Onlara, “Allah’ın indirdiğine uyun!” denildiğinde, “Hayır, biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz (yol)a uyarız!” derler. Peki ama, ataları bir şey anlamayan, doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı (onların yoluna uyacaklar)?  ( 2/Bakara 170)

Benimki sadece hatırlatma.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol