Mahallenin En Güzel Abisi

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
31 Mart 2021 Çarşamba 12:28
274 Okunma
Mahallenin En Güzel Abisi

MAHALLENİN EN GÜZEL ABİSİ

Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği "İyilik Temalı" kısa film yarışmasında Jüri özel ödülü alan "Mahallenin en güzel abisi" isimli belgesel film çalışmasının konu edindiği Doğukan Çınar ve öğrencileri derneğimizi ziyaret ettiler. 
Uyuşturucu ve kötü alışkanlıklarla mücadele konusunda yapmış olduğu farkındalık çalışmalarıyla bizim gibi "Gençlik varsa, gelecek var!" diyenlerden. 
Derneğimizin faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirten Doğukan'ı kendi ağzından bir kez daha sizlere tanıtalım istedik.   

İstanbul Üsküdar'da dünyaya geldim. Ikinci sınıfı bitirdikten sonra annemin öğretmenlik görevi için Almanya ya taşındık. Annemin görev süresi bittikten sonra  İstanbul Fındıklı mahallesine taşındık.  Fındıklı mahallesinde arkadaşlarımızla kaliteli vakit geçirmek adına hiç bir olanağımız yoktu. Zamanla tüm arkadaşlarım sigaraya, alkole ve çoğu uyuşturucuya başladı. Bir misafirimiz bana Fenerbahçe boks şubesinden bahsedince bende spora olan ilgimin peşinden gittim ve spora başladım.  Bunu takip eden dönemde ise ailem fındıklının kötü çevresinin çocuk yetiştirmeye uygun olmadığı için oradan taşındık.  Yıllarca spora devam ettikten sonra antrenör oldum. Fındıklıdan taşınmamız üzerinde  sekiz sene geçtikten sonra tek başıma fındıklı ya taşındım. İçerenkoy ve Fındıklı da kötü çevreden mağdur olan çocuklara çok üzüldüm  ve bu gidişatı değiştirmek istedim. Bu iki mahallenin bütün genç ve çocuklarına ücretsiz spor eğitimi imkanı sundum. Çok sayıda lisanslı sporcu yetiştirdim.  Sporsal gelişimden çok çocuklarda Vicdani gelişimi önemsediğim için spor çalışmamızın ismini VİCDAN TAKIMI koyduk."

Filiz Üsküplü

Son Güncelleme: 22.04.2021 16:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol