İyilik Haberleri Portalı Açıldı

İyiliklerin ve iyilerin haber portalı iyilikhaberleri.org sitesi yayında!

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
15 Mart 2021 Pazartesi 16:52
369 Okunma
İyilik Haberleri Portalı Açıldı

NEDEN İYİLİK HABERLERİ

Televizyon, sinema, internet…Yazılı-sözlü-görsel-işitsel ne kadar medya ve mecra varsa her saniye, her frekans sürekli kötüleri kötülükleri haber-gündem yapmaktadır. Bu durum ise rol model olarak insanlığın gündeminde önemli yer tutmaktadır. Sürekli bu tür olayların, filmlerin kışkırtıcılığındaki insanlar ise moral ve motivasyon olarak büyük bir çöküntüye sürüklenmektedir.

Oysa oran itibariyle bakıldığında görülecektir ki kötü insanların sayısı iyilere oranla daha azdır. Ancak kötülerin propaganda ve algıları iyilere oranla daha yüksektir. İyilerin sesleri kötülere oranla daha cılızdır.

İşte bu nedenle iyilerin sesi olalım, iyiliklere vesile olalım diye “Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği” olarak medyada biz de yerimizi alalım istedik.

iyilikhaberleri.org sitemizle dünyada ve ülkemizde ne kadar iyi ve iyilik varsa gündemimize alalım istedik.

Bu konuda çalışma yapan kişi, kurum ve kuruluşların gönüllü sesi olalım dedik. Dünyada naif ruhlu, güzel işler yapan, feragat sahibi ve fedakar insanların da olduğunu tekrar tekrar hatırlatalım…İyilik kervanında yol alalım…Safımız belli olsun diledik!

Sizler de bizi bu konuda çevrenizden haberdar edin.

Ey insanlar!

Artık başkasına zarar verecek her türlü menfaat, zevk ve eğilimlerinizden vazgeçin, zulme ve zalime destek olmayın, kin, nefret ve intikam duygularınızı yok edin, kavga, fitne ve savaşları körüklemeyin, teşvik etmeyin ve bunlara ön ayak olmayın. Başka zalimleri lanetlerken kendi zalimlerinizi alkışlamayın, aptalca savaş istemek yerine erdemli barışları tercih edin. Ölmeye ve öldürmeye değil cana ve canlılığa değer verin. Sevmeyi öğrenin, acıma ve yardımlaşmayı inşa edin. Empati yeteneğinizi geliştirin, ötekileştirdiklerinizi anlamayı başarın. Önyargılarınızı kırın, insanın ve dünyanın nereye savrulduğunu anlamaya çalışın. Birey olarak küresel sorumluluklar yüklenin. Bütün bunları yaparken kötüleri ve kötülükleri görmezden gelmeyin. İyi bir insan olun, iyilik yapın ve iyiliği bulaştırın.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın sözü günümüzde çoğumuzun hayat prensibi haline gelmiştir. Hatta dokunan yılandan bile hakkımızı almayı düşünmez, onu daha da palazlandırır, ejderha haline getiririz. Bundan dolayıdır ki, dünyada bir ağırlığımız bulunmamaktadır. Dünya adeta yaşanmaz bir hale geldiyse bunda yalnızca kötülerin payı yoktur; kötülüğe susan, kötülüğe yol veren buna rağmen kendisini iyi diye nitelendiren insanlarında payı vardır.

Oysa neydi iyilik; “Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitaba ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyip-dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) veren; namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve sözleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler ile zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenler(in tutum ve davranışlarıdır). İşte bunlar, doğru olanlardır ve takva sahipleri de bunlardır." (Bakara 177) 

...

Son Güncelleme: 11.11.2021 15:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol