Hocalarına büyük destek

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
14 Nisan 2021 Çarşamba 12:52
204 Okunma
Hocalarına büyük destek

RAHİM HOCANIN ÖĞRENCİLERİ’NDEN HOCALARINA BÜYÜK DESTEK

Konya Ereğli Beyören Köyünün Volkanik ÇÖLÜNDE 800 hektar dolayında bir arazisini Ormana dönüştüren, çöle hayat veren hocaların hocası Rahim Demirbaş Hoca’ya öğrencileri büyük destek verdi.

46 Yıl Millî Eğitim camiasına Matematik öğretmeni, idareci ve Üniversitede öğretim görevlisi olarak hizmet veren Rahim Demirbaş hoca, en son Konya Ereğli’de dershane işletirken, Fetö dershanelerinin hışmına uğrar ve dersaneciliğe son vermek zorunda kalır.

Bu arada köyünün volkanik çöl oluşu onu çok derinden etkilemiş, çok önceleri buralarda ormanların varlığını büyüklerinden dinlemiştir.

Varını yoğunu harcar ve 800 hektarlık kendi edindiği araziyi orman yapmaya karar verir. 22 yıl çalışır çabalar yılların matematik Hocası Rahim Hoca. Epey de mesafe almıştır. 20.000’in üzerinde muhtelif ağaç dikmiş, büyük su depoları yaptırmış, sulama hortumları vs. muazzam bir emek ile olmazı başarmıştır.

Lakin iş bu minval üzere giderken, beklenmedik bir durum olur.

Dersaneler döneminden, imkanı olmadığı için ödeyemediği personel SSK borçları katlanarak, Rahim Hoca’ya 250.000 TL. tutarında bir borç yükü binmiştir. Ödeyemeyince de ORMANA HACİZ gelmiştir.

Rahim hoca bu durum karşısında büyük üzüntü yaşarken, Konya Selçuk Eğitim Enstitüsünde Müdürlük yaptığı dönemden öğrencileri başta olmak üzere, bu olayı duyan öğrencileri, sosyal medya üzerinden organize olmuşlar, yapılandırılan hacizli borcu, her üç ayda bir 12.000 TL aralarında toplayarak 3 sene  gibi bir zaman zarfında hocalarının borcunu kapatmışlardır.

Bunu duyanlar EVET İNSANLIK DAHA ÖLMEDİ demişlerdir. Rahim Hoca şimdi ormanında daha mutlu, güzel  çalışmalar yapıyor. Öğrencilerine dualar ediyor.

Not: Ormana destek olmak için Rahim Demirbaş Telefonu: 0532 490 46 42 Konya Ereğli Beyören Köyü.

Haber: M.Ali Aktar

Son Güncelleme: 14.04.2021 13:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol