Ömer Muhtar bu kez Çizgi Roman ile anlatılıyor

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
21 Nisan 2021 Çarşamba 12:57
350 Okunma
Ömer Muhtar bu kez Çizgi Roman ile anlatılıyor

Türkiye'nin ilk ve tek olan Çizgi Roman Okulu ile Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği'nin 2020-2021 eğitim sezonunda öğrencilerin eserleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. 

Okulda Malcolm X, Zenci Musa, Rachel Corrie, Aliya İzzetbegoviç, Mehmet Akif Ersoy ve Ömer Muhtar gibi isimlerin çizgi romanları yapılıyor. 

Libya'nın bağımsızlık savaşının lideri Ömer Muhtar'ın hayatını çizen okulun öğrencilerinden Ömer Çağrı Kaynar tarihi bir çalışmanın içinde bulunduklarından dolayı duyduğu heyecanı belirtti. 

Ömer Muhtarın hayatı 1981 yılında Mustafa Akad'ın yönettiği, Anthony Quinn tarafından canlandırılan bir filmle beyazperdeye aktarılmıştı.

Müslüman duruşunun nasıl olması gerektiğini hayatıyla ortaya koyan Ömer Muhtar'ın özellikle gençlere tanıtılması gerektiğini belirten genç sanatçı Ömer Çağrı Kaynar çalışmanın 64 sayfa olacağını söyledi. 

Çizgi roman ile tarihimizi ve tarihi kahramanlarımızı gençlerimizle buluşturmalıyız diyen genç öğrenci hatta okul tarih kitaplarının bile çizgi roman tekniği ile olması gerektiğini belirtti.

Son Güncelleme: 25.08.2021 16:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol