Balık verme, balık tutmayı öğret! Süt verme, süt keçisi ver!

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
06 Mayıs 2021 Perşembe 14:10
155 Okunma
Balık verme, balık tutmayı öğret! Süt verme, süt keçisi ver!

Yardımlaşma, paylaşma en güzel hasletlerimizden. Açı doyurmak ne kadar önemli olsa da en önemlisi açlığı bitirmektir. İşte bu gerekçeyle yola çıkan "İyilik yardımlaşma ve dayanışma derneği" örnek olabilecek bir projeyi hayata geçirdi. 

Süt Keçisi kampanyasıyla, Afrika'da bir aileye iki dişi bir teke 3 süt keçisi hediye ederek, onlara yaşamlarını sürdürmek için kalıcı gelir kaynağı sağlamayı hedeflemekteler. 
Afrika'da Süt Keçisi Projesi kapsamında yoksullukla mücadele etmeyi hedefleyen derneğin bu projesi göz doldurdu. Hala batı tarafından yoğun olarak sömürülen Afrika'nın perişanlığını dert edinen ise yalnızca Türk insanı var. Yalnızca Fransa'nın yıllık Afrika üzerinden sömürüsü 500 milyar dolar civarında. Oysa bütün Afrika'nın sorunlarından kurtulması için gereken miktar 30 milyar dolar. Aslında Afrika'lıyı uyandıracak bir sisteme ihtiyaç var; bağımsızlıklarını kazanacakları bir sisteme!

Afrika varlık içinde yokluk çeken, adı gibi bahtı kara kıta… Siyasi ve ekonomik nedenlerle sürekli varlık içinde yokluk çeken, muhtaç durumdaki Afrikalı kardeşlerimiz için en azından şimdilik de olsa yapabileceğimiz çok şey var. Desteklerinizle bu kardeşlerimizin yüzlerini güldürebiliriz, onların geleceğine umut olabiliriz demekte dernek yetkilileri.
Dernek yetkililerinden konuya ilişkin aldığımız bilgiler kısaca şöyle:

"Süt Keçisi kampanyasıyla, bir aileye 3 süt keçisi hediye ederek, onlara yaşamlarını sürdürmek için kalıcı gelir kaynağı sağlamak ve onlara, kendi geçimlerini sağlamaları noktasında katkıda bulunmak amacındayız. Süt keçisi kampanyası ''balık tutmayı öğretmek'' ve kalıcı geçim kaynağı sağlamak adına bizim için oldukça önemli bir projedir. Derneğimize yapacağınız süt keçisi bağışları sayesinde ulaşabileceğimiz Afrikalı aileler, geleceğe güvenle bakacaklar. Kendilerine olan inançları ve güvenleri artacak.

Dilerseniz bir tane dilerseniz üç tane ya da dilediğiniz kadar adet süt keçisi bağışı yapabilirsiniz. Süt keçileri özellikle yetim, dul ve fakirliği bariz bir şekilde ortada olan, aileleri içerisinden tespitleri özenle ve yerinde yapılarak belirlenmektedir. Hediye edilen keçiler bizzat derneğimiz yetkililerince teslim edildikten sonra kayıt altına alınmakta ve Afrikalı partner kuruluş ve yetkililerce uzun süreli takip edilmektedir.
İyilik Derneği olarak 10 bini aşkın süt keçisi bağışını bağışçılarımız adına Afrikalı kardeşlerimize ulaştırdık.

Proje kapsamında süt keçileri ailelere teslim edilirken bağışçı isimlerinin bulunduğu isim tabelaları ile fotoğraflar çekilerek bağışçılarımıza whatsapp üzerinden gönderilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için 0 850 777 33 44 no’lu hattan derneğimize ulaşabilir, görevli arkadaşlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz."

Dernek yetkililerini kutluyoruz bu projeleri için. Üretime dönüşebilecek projelere ihtiyacımız var. 
Açlığı biterecek projelere...

Haber Merkezi

Son Güncelleme: 13.08.2021 20:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol