Ortak Akıl Derneğinden Örnek Davranış

Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği örnek projelerine bir yenisini daha ekledi.

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
15 Mart 2021 Pazartesi 19:43
268 Okunma
Ortak Akıl Derneğinden Örnek Davranış

Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği örnek projelerine bir yenisini daha ekledi.

Dernek kendi üyeleri ve okulların bahçeleri için kuş yuvaları, yemlikler ve hayvan barınakları üreterek talep edilen alanlara montajlarını gerçekleştirdi.

Betonlaşma ve şehirleşme insan ruhuna aykırı bir şekilde yaygınlaşma yaşarken, yaşama alanı daralan dostlarımız kediler, köpekler ve kuşlar için hayat daha da zor hale geldi.

Barınak dahi bulamayan hayvanların yaşamları büyük sıkıntılar içerisinde geçerken, hayata tutunmaları gerekiyor. Hemen her konuda yaptığı duyarlı faaliyetleriyle gündem olan Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği bu konuda da harekete geçti.

Derneğin yönetim kurulu üyelerinden Mücahit Alkan aynı zamanda yöneticilerinden olduğu firmasında hayvan barınaklarının üretimini gerçekleştirdi. 

Alkan yaptığı açıklamada; “Allah’ın sessiz kulları olan hayvan dostlarımızın dertleriyle  ilgilenmemek olmazdı. İnsan olmamızın hassasiyetiyle bu konuya da el atmaya çalıştık.

İmkanlarımız doğrultusunda özellikle okulların bahçeleri için kuş yuvaları, yemlikler ve hayvan barınakları üreterek talep edilen alanlara montajlarını gerçekleştirdik.

Bu konudaki faaliyetimiz artarak sürecektir” dedi.

Son Güncelleme: 18.08.2021 18:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol