Çevre için atık yağ toplayacaklar

Nilüfer Belediyesi, bitkisel atık yağların çevreye verdiği zararların önüne geçmek ve öğrencilerin bu konuda bilinçlenmelerini sağlamak için bu yıl da Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması düzenliyor. 28 Şubat’ta başlayacak yarışmanın ödül töreni 3 Haziran’da olacak

İyilik Haber Merkezi
İyilik Haber Merkezi
22 Şubat 2022 Salı 23:41
39 Okunma
Çevre için atık yağ toplayacaklar

Nilüfer Belediyesi, bitkisel atık yağların çevreye verdiği zararların önüne geçmek ve  öğrencilerin bu konuda bilinçlenmelerini sağlamak için bu yıl da Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması  düzenliyor. 28 Şubat’ta başlayacak yarışmanın ödül töreni 3 Haziran’da olacak.

Nilüfer Belediyesi’nin artık geleneksel hale gelen Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması bu yıl da Kolza Biodizel ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 9. kez düzenleniyor. Yarışma, Nilüfer’deki bütün ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor.  Bitkisel atık yağların çevreye verdiği zararların engellenmesi ve öğrencilerin de çevrenin korunması konusunda bilinçlenmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya başvurular 28 Şubat’ta başlıyor. Öğrenciler evlerinde toplanan atık yağları okullarına götürerek, Nilüfer Belediyesi’nin okullarına koyduğu bidonlarda toplayacak. Böylece çevreyi korumaya katkıda bulunacak olan öğrenciler aynı zamanda okullarının da ödül kazanmasına katkıda bulunacak.


20 Mayıs’a kadar sürecek bu kampanyada en fazla atık yağ toplayan 6 okul ödüllendirilecek. Ayrıca bu 6 okulda en fazla yağ getiren 3 öğrenciye de ödül verilecek. Yarışmanın ödül töreni 3 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde yapılacak.

Son Güncelleme: 22.02.2022 23:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol