Aslında sitede ilk yazmam gereken bu konuydu ama nasip bugüneymiş. Zaten bunu sıkça düşünüyordum ve yazmadan edemezdim.Naçizane bendeniz, değerli Fehmi Demirbağ hocam ile bir kitap fuarında, benim imza günümde karşılaşmıştık. İlk başlarda sadece kitaplarını tanıtmaya ve yayınlamaya çalışan bir yazar diye düşünmüştüm. Ancak Fehmi hocamın çabalarını ve çalışmalarını gördükçe çok daha özellikli, komple bir insan olduğunu anlamaya başladım. Doğrusu gıpta ettim ve hayran kaldım. Özellikle ülkemizin gençliği üzerinde durması, onların neye ihtiyacı olduğunu iyi tespit etmesi, nasıl yetişmesi gerektiğini iyi bilmesi ve bu yönde çalışmalar yapması harika bir iştir. Bu çalışmaların hemen hemen hepsini, herhangi bir maddi destek almadan, devlet desteği görmeden yapması ayrıca takdire şayan bir harekettir. 

Biliyorsunuz ki Türk çocuklarının, yani çocuklarımızın, batının sahte kahramanlarını örnek alıp, bizim gerçek kahramanlarımızı unutması hepimizin içinde bir yaradır. İşte Fehmi hocam buradaki eksikliği ve buradaki ihmali de görmüş olacak ki, tam da buna göre çalışmalarını yürütmektedir. O kadar bilinçli ve o kadar güzel çalışmalar yapıyor ki takdir etmemek mümkün değildir. İnanın abartmıyorum. Çünkü Fehmi hocam çocuklarımızı ve gençlerimizi ebeveynlerinden daha fazla düşünen bir insandır. Zaten yaptığı çalışmalar bunu ispatlıyor. İnsanlar hem merak edip araştırsınlar,  hem de bu konulara biraz eğilsinler diye bu çalışmalarından tek tek söz etmeyeceğim. Zaten o çalışmaları ve detaylarını anlatabilmek için ayrıca bir köşe yazısı yazmak gerekir.

Çocuklarımızı, gençlerimizi, sokaklarda, kötü alışkanlıklardan kurtarması da cabası. Zaten kendisinin çalışmalarını ve bu çabalarını görenlerin takdir etmemesi mümkün değildir. İsterdim ki her ilimizde, her ilçemizde en az bir Fehmi Demirbağ olsun. Çünkü çocuklarımız için, ülkemiz için, bu çok önemli. Özellikle de yerli ve milli insan yetiştiremediğimiz şu günlerde. Zîrâ Fehmi hocamın, devletin bile ihmal ettiği, eğitim ve öğretimlerin eksikliğini gidermek için gönüllü yaptığı bu işleri (hemde kendi imkanlarıyla) yürütmeye çalışması takdir edilmeye yetmez mi? Bu arada insanların aklına belki şöyle bir soru gelecektir. Bu adam Fehmi hocaya neden bu kadar övgü diziyor? Bir kere hemen şunu belirteyim. Benim herhangi bir menfaatim veya bir beklentim yoktur.Eminim ki Fehmi hocam da bu gibi övgülerden etkilenip kişiliğinden ödün verecek bir insan değildir. Sadece bu tür insanların değerinin iyi bilinmesi ve toplumumuzun geleceği adına desteklenmesi gerektiğine sonuna kadar inandığım için bunları yazma gereği hissettim Benim ne demek istediğimi vatanını, milletini, devletini, karşılıksız sevenler iyi bilirler. O nedenle maksadım övmek değil. Bilakis hakkını teslim etmektir. Çünkü bu kadar büyük bir çaba gerekli ilgiyi ve desteği maalesef henüz görmüyor. Devletimizden birilerinin bu güzel işleri görmemesi açıkçası beni çok şaşırtıyor. Sadece bir kere Mahir Ünal Bey'in ziyaret ettiğini duydum. Onun dışında herhangi bir destek görmemiştir. Bu arada Fehmi hocam bu çalışmalarla yetinmemiş olacak ki, onca işin arasında, dostları ile birlikte şu an bu yazıyı yazmakta olduğum iyilikhaberleri.org sitesini kurmuşlardır. Dikkat ederseniz, sosyal medya platformlarında böyle bir sitenin olmaması da eksiklikti. Fehmi Demirbağ hocam ve arkadaşları bunu da iyi tespit etmişler. Peki şimdi biz, çocuklarımıza, vatana, millete bir çok iyiliği, karşılıksız ve çıkarsız yürüten bu adama minnettar olduğumuzu belirtip kendisine ve ekibine teşekkür etmeyelim mi? Bundan daha güzel bir iyilik haberi var mı? Teşekkürler; millet olarak bizim eksikliğimizin ne olduğunu ve bize neyin gerektiğini iyi bilen Fehmi hocam. Çalışmalarınız daim, iyilikleriniz bol olsun. Allah (cc) sizin gibi insanların sayısını artırsın. (Amin)

Selam ve dua

Ahmet Bilal Aydın

yazarca@hotmail.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol