Bismillah

“Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınarak başlıyorum” sözlerime.. “Kalemle yazmayı öğretene” hamd ederek, “Alemlere Rahmet olarak gönderilene” Salat ederek selamlıyorum hepinizi.. İnsanı ve insanın mutluluğunu merkeze alan bir anlayışın hayatımıza hakim olmasına dair umutlarımı, heyecanlarımı paylaşacağım sizlerle.. Gelecek nesilleri bu kültüre taşımanın, evrensel değerlerle buluşturmanın ve bu çabanın önündeki engellerle mücadele etmenin kutsal iş olduğuna, önemli olduğuna ilişkin düşüncelerimi yazacağım bu köşeden..

Bu topraklarda verilen kavganın, insanı onaran gayretlerin, güçlü referansların, nesli kaybetme tehlikesine karşın çırpınan yüreklerin varlığına dikkat çekeceğim.. “Asımın neslini” yetiştirmek için gecesinin gündüzüne katanları misafir edeceğim, verdikleri örnek mücadeleyi anlatacağım zaman zaman.. Bizlere ışık tutan, yolumuzu aydınlatan, yarınlarımızı şekillendiren, karakterlerimizi geliştiren, şahsiyetimizi olgunlaştıran, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan ‘Peygamber varislerini’, ‘bilge adamları’ ve ‘önde gidenleri’, toplumu nasıl dönüştürdüklerini, saadet toplumunu oluşturmada ortaya koydukları performansı, insana ve eşyaya bakışlarını, kullandıkları metodolojiyi…

“Güneşi, ceketinin astarı içinde kaybetmiş marka Müslümanlarına”, “Durun kalabalıklar! Bu cadde çıkmaz sokak..” nidasıyla, “kollarını makas gibi açarak” haykıranlara da yer vereceğim.. Geleceği elinde tutacak yavrularımız için çıktığımız bu kutlu yürüyüşte birlikte olmak dilek ve duasıyla..

info@yusufyalcin.info

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol